בשעה טובה עברתם להתגורר בבית חדש. לצד רכישת ריהוט ומוצרי חשמל, חשוב לדאוג להתקנת (״קביעת״) מזוזה חדשה בביתכם. מצוות קביעת מזוזה בפתח ביתו של כל יהודי מוזכרת כבר בספר דברים, והיא נועדה להזכיר לנו את קיומו של אל אחד ואת החשיבות של שמירת המצוות בכל פעם שאנחנו יוצאים ונכנסים בפתח ביתנו, וכן, היא גם מיועדת לשמור עלינו ולהגן על ביתנו מכל אסון וצרה.

אז אם אתם רוצים להתחיל את המגורים בבית החדש ברגל ימין, הנה קיבצנו לכם את כל הפרטים, איפה אפשר לקנות מזוזות ומה המחיר של מזוזה.

איפה קונים מזוזות?

ניתן לרכוש מזוזות בחנויות לתשמישי קדושה הממוקמות ברחבי הארץ, או בחנויות אינטרנט שמוכרות מזוזות שנכתבו על ידי סופרי סת״ם יראי שמיים. איפה לא? אל תתפתו לרכוש מזוזות בחנויות כלבו למיניהן, משום שסביר להניח שאותן מזוזות הן פסולות במקרה הרע או כשרות באופן מאוד גבולי במקרה הטוב. כדי להבטיח שהמזוזה כשרה למהדרין – נכתבה כהלכה, מקלף איכותי, ומדיו עמיד לאורך זמן, מומלץ לוודא שיש למזוזה תו תקן חב״ד. לכל מזוזה עם תו תקן חב״ד מצורפת הולוגרמה עם מדבקת התקן ותעודת אחריות.

מחירי מזוזות

מחירי מזוזות משתנים לפי רמת הכשרות שלהן ואיכות הקלף, טיב הסופר, זמן העבודה על כתיבת המזוזה, יופי וסוג הכתב וכן מספר ההגהות שהמזוזה עברה על ידי מגיה מוסמך. כך למשל, מזוזות שנכתבו בכתב האריז”ל (כתב בו משתמשים החסידים) הן יקרות יותר ממזוזות שנכתבו בכתב ספרדי. טווח המחירים של מזוזות נע בדרך כלל בין 150 ל-350 שקלים. ישנן מזוזות מהודרות שמחירן עשוי להגיע ליותר מ-600 שקלים. מזוזות שמחירן פחות מ-150 שקלים מעוררות חשד לכך שהן פסולות ולא כשרות.

מחיר קלף מזוזה

בבואכם לרכוש קלף מזוזה, חשוב לוודא כי הרכישה מתבצעת בחנות מוסמכת ומהימנה. מחיר קלף איכותי למזוזה נע בין 125 שקלים ל-220 שקלים ומשתנה בין היתר בהתאם לסוג הכתב. כך למשל, קלף מזוזה ספרדי הוא זול יותר מקלף מזוזה אשכנזי מהודר של בית יוסף. במידה ומחיר הקלף זול משמעותית, ייתכן כי מדובר בקלף מזויף שלא נכתב על ידי סופר סת״ם על גבי נייר, אלא הודפס. אתם מוזמנים להתרשם מקלפי המזוזה שאנו מציעים.

קלף מזוזה בהזמנה מיידית!

קלף מזוזה

מחיר בית המזוזה

מחירה של בית מזוזה הוא זול יחסית לעומת מחירו של הקלף. בית המזוזה הוא מעין תא שנועד לשמור ולהגן על שלמות הקלף. בית מזוזה מיוצר ממגוון חומרי גלם. ישנם בתי מזוזות מאלומיניום, בתי מזוזות מזכוכית, בתי מזוזות מעץ, בתי מזוזות מפלסטיק ועוד. מחיר בית מזוזה יכול לנוע בין 2 שקלים בלבד (אם מדובר בבית מזוזה מפלסטיק) ועד 120 שקלים עבור בית מזוזה מאלומיניום. אתם מוזמנים להתרשם מבתי המזוזות שאנו מציעים אצלנו באתר.

איזה בית מזוזה מתאים לך?

כמה עולה מזוזה ואיפה קונים מזוזות - שאלות נפוצות

ניתן לרכוש מזוזה לבית בחנות לתשמישי קדושה או בחנות אינטרנט שמציעה מזוזות שנכתבו על ידי סופרי סת״ם. חשוב לוודא שהמזוזה כשרה ושהקלף נכתב על גבי נייר ולא הודפס.
טווח המחירים הממוצע של מזוזות נע בין 150 ל-350 שקלים. מזוזות מהודרות יכולות לעלות יותר מ-600 שקלים. יש להבחין בין מחיר קלף המזוזה, ובין מחיר בית המזוזה שבדרך כלל הינו זול יותר.
מחירי מזוזות משתנים בהתאם לאיכות הקלף, רמת הכשרות, סוג ואיכות הכתב, טיב הסופר, הזמן שהושקע על כתיבת המזוזה ומספר ההגהות שעברה המזוזה. עיקר התשלום הוא עבור הקלף, ומחירו של בית המזוזה משתנה לפי סוג חומר הגלם ממנו הוא מורכב.