מחירון תפילין

בשעה טובה, הילד הגיע לגיל מצוות, הפך מנער לגבר קטן והגיע הזמן לרכוש לו את תשמיש הקדושה החשוב ביותר ליהודים – התפילין.

כל מי שמעל גיל 13 מחוייב במצוות הנחת תפילין, כך שרכישת תפילין מתאימה גם עבור מי שהתפילין שלו התגלו כפסולות וגם עבור מי שהחליט להתחדש בתפילין מהודרות.

מצוות הנחת תפילין היא מהעיקריות והשורשיות ביהדות, עד כדי כך שהיא שקולה כנגד כל התורה כולה. זוהי הדרך של העם היהודי להציג לראווה את הברית שכרתנו עם הקב”ה, יחד עם מצוות שבת וברית המילה – ועל כן דקדוקיה ופרטיה רבים מספור וכן התפילין עצמן מיוצרות בתהליכים קפדניים מאוד.

למה תפילין זה דבר יקר?

כאמור, תפילין הן מוצר מוגמר הנעשה לאחר כמה שלבי ייצור המגלמים בתוכם שעות עבודה רבות ושימוש בחומרי גלם יקרים. כפי שהמחירים של ספרי תורה נחשבים יקרים מאוד עקב הזמן הרב הכרוך בכתיבתם, כך

גם בתפילין – המורכבות מארבעה פרשיות כתובות על קלף מיוחד תוך שמירה על קדושה וטהרה. תהליך כתיבת הפרשיות הוא ארוך ומתיש, עיבוד התפילין והרכבתן ושלל גורמים נוספים מייקרים את התפילין. ישנם שלושה גורמים המשפיעים על מחיר התפילין, ואילו הן: כתיבת הפרשיות, ייצור בתי התפילין וחשיבות הכותב.

כתיבת הפרשיות

תהליך כתיבת פרשיות התפילין הוא מטבעו תהליך ארוך ומייגע. מלאכה זו דורשת דיוק רב – גודל האותיות לא עובר את ה-2 מ”מ, והן חייבות להיות ברורות, ללא חלקים חסרים או דהויים – אחרת התפילין ייחשבו פסולות. כמו כן, הסופר צריך להקפיד שהאותיות לא ייגעו האחת בשנייה, וכן שהאותיות יהיו שווים בגודלן,כמו למשל אם סופר כתב אות י’ יותר מדי ארוכה היא נהפכת לאות ו’, ואם כתב אות ו’ ארוכה היא נהפכת לאות ן’ וכן הלאה… לכן, מובן מדוע עבודה בתנאים כאלו היא מלאכה הדורשת זמן רב ויכולות דיוק.

עוד דבר שמייקר את שווי הפרשיות היא ההלכה שקובעת שאם יש אות אחת חסרה הרי שכל התפילין פסולות ואי אפשר לתקן אותם.

ייצור בתי התפילין

הכנת בתי תפילין, עיבודם והרכבתם הסופית כרוכים בתהליך ארוך המשפיע על מחירם הסופי של התפילין. תפילין מבהמה גסה, למשל, עשויים מחלקו של צוואר השור. מדובר בפיסות עור העבות ביותר בגוף השור ותהליך עיבודם מסובך וארוך יותר. כמו כן, לבתי תפילין יש רמות הידור שונות המשפיעות על מחיריהם הסופי – סוגי הפרדת המחיצות בתפילין של ראש, שימוש בקפלי עורות נוספים לשם חיזוק הבסיס ועוד שלל גורמים משפיעים על רמות ההידור ובאופן ישיר על מחיר התפילין. כמו כן, מחיר העורות בשוק משפיע גם הוא.

חשיבות הכותב

לסופרי סת”ם, כמו לאנשי מקצוע רבים בתחומים שונים, יש מוניטין שונה ויוקרה שונה. יש את המבוקשים יותר ואת המבוקשים פחות, והם נמדדים על פי מספר גורמים המשפיעים על יצירותיהם. על הסופר להיות בקיא לפרטי פרטים בהלכות כתיבת פרשיות התפילין, שמא יפסלו והוא לא יבחין בכך. מלבד זאת, יש את עניין המראה: יש סופרים המסוגלים לכתוב את האותיות בדרך נעימה ויפה מאוד לעין, כמעט ציורית – מדובר בהידור וכידוע עניין ההידור תופס חלק משמעותי ביהדות התורנית. הרב אלעד כהן נחשב לסופר סת”ם בקיא ודקדקן, שאין תקלה באה על ידו, ויצאו מתחת ידו עשרות רבות של כתבי קודש משורטטים היטב הנכתבו בקדושה ובטהרה תחת כל כללי ההלכה הנוקשים. 

החשיבות בקניית תפילין ממקום אמין

שוק התפילין והמזוזות עבר טלטלות רבות בשנים האחרונות, וזאת בעקבות מספר פרשיות שזעזעו את עולם התורה. כיוון שמחיר התפילין נחשב ליקר, פרצה קוראת לגנב ומספר נוכלים ניצלו את ההזדמנות והכניסו לשוק מאות ואלפי תפילין פסולות – לעתים עם קלף מודפס ולעתים ללא קלף כלל – והדבר הביא למכשול גדול. בנוסף, ישנם סופרי סת”ם חובבנים שבצע כסף חשוב להם יותר מיראת שמים ויסכימו למכור לכם תפילין פסולות ובלבד שיקבלו את שכרם.

תעודת אחריות - מזוזה

 

הסמכות של הרב אלעד כהן באיכות של התפילין לעומת זולים

הרב אלעד כהן נחשב לסופר סת”ם מוכר וידוע בשוק תשמישי הקדושה ורבים פונים אליו לרכוש את תוצרתו, וביניהם מוסדות ציבוריים, בתי חב”ד, בתי חולים צה”ל משטרת ישראל ועוד. שמו הולך לפניו והביקוש רק גדל – ברוך השם – משנה לשנה, ועל כן אתם תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שאתם רוכשים ממקום אמין.

תפילין מבהמה גסה או דקה? איך זה משפיע על מחיר התפילין?

כאמור, תפילין יכולות להיות עשויות מבהמה דקה ובהמה גסה, והחומרים משפיעים על רמות ההידור ועל איכות התפילין, ובעקבות כך על המחיר הסופי. תפילין העשויות בהמה גסה הן בעלות אורך חיים ארוך יותר, יותר עמידות מפני נזקי שמש ורטיבות ובאופן כללי קשיח יותר. תפילין מבהמה דקה פחות נפוצות בימינו וזולות יותר – אולם גם מההיבט הכלכלי – תפילין מבהמה גסה יחזיקו יותר זמן ועל כן יותר משתלמות לטווח הארוך. טווח המחירים של תפילין מבהמה גסה מתחילים מ-1,000 שקלים לתפילין הכי זולות ומגיעות עד 2,500 ש”ח לתפילין מהודרות. תפילין מבהמה דקה, מאידך, יעלו בין 700 ש”ח ל-1300 ש”ח, תלוי ברמת ההידור.

גורמים נוספים המשפיעים על מחיר התפילין

מחירי התפילין מושפעים כאמור במידה רבה מרמת ההידור. רמת ההידור מגלמת בתוכה מספר גורמים: חשיבות וניסיון הכותב, הפרדות בתוך התפילין, ייחודים וטבילות במקווה לפני כתיבת שם השם המפורש, עובי הרצועות ועוד. תפילין מבהמה גסה, למשל, יעלו כאמור 1,000 שקלים לתפילין שאינם מהודרים ושנכתבו על ידי סופר סת”ם מתחיל וללא ניסיון. עלות התפילין תגיע ל-1,500 שקלים אם הן נכתבו בהידור ויאמירו ל-2,000 שקלים כאשר בתי הקלף בתפילין של ראש מופרדות באמצעות עורות. מחיר התפילין יזנק ל-2,500 שקלים לקלף עם הכתב המהודר ביותר ואם הן נכתבו על ידי סופר סת”ם מנוסה ומוכר ובעלות רצועות עבות. עלות תפילין מבהמה דקה הינה 700 שקלים לתפילין לא מהודרות שנכתבו על ידי סופר סת”ם מתחיל, 1,000 שקלים לתפילין מהודרות יותר ובערך 1,500 שקלים להידור הגבוה ביותר – הפרדות בתפילין של ראש, סופר סת”ם מוכשר וידוע, רצועות עבות וצורות מהודרות של הכתב.

תפילין אצל הרב אלעד כהן

אם אתם מעוניינים לרכוש תפילין אתם מוזמנים לבקר באתר ולהתרשם מהמוצרים, מרמות ההידור והמחירים. אצלנו תוכלו לרכוש תשמישי קדושה כשרים לכתחילה, ברמות הידור בלתי מתפשרות ועם אחריות מלאה על איכות המוצר. אנו מבצעים משלוחים בינלאומיים, לסיטונאים וליחידים, כיאה למכון סת”ם בעל שם עולמי.

נגישות

קופון 10% הנחה לרכישה באתר

2022HOT

קופון חם

קופון 10% על כל המוצרים (למעט קלפי מזוזה)

לרכישה מיידית ב״אות והדר״  🥳

2022HOT

הקופון בתוקף עד 01/10/2022 (כי אז כבר פחות חם).

איפה צריך לקבוע מזוזה?

איך קובעים מזוזה בדלת - איפה שמים מזוזה